Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 września 2020
  • 18 września 2020
  • wyświetleń: 8462

Odbierz darmową sadzonkę i posadź drzewko na swojej posesji

Za nami:

Nadleśnictwo Kobiór zaprasza wszystkich chętnych po odbiór sadzonek drzew gatunków leśnych w ramach akcji #sadziMY las z Prezydentem RP. Sadzonki będą rozdawane 18 września przy ulicy Katowickiej 141 w Piasku w godzinach 9.00-15.00.

#sadziMY las z Prezydentem RP
Sadzonki będą rozdawane w siedzibie Nadleśnictwa w Piasku


- Zachęcamy do odbioru darmowych sadzonek, przyłączenia się do ogólnopolskiej akcji #sadziMY i posadź własne drzewko - poza terenem leśnym, np. na prywatnych posesjach. Dla wszystkich chętnych leśnicy przygotowali aż milion sadzonek - czytamy w informacji prasowej.

Tego samego dnia - 18 września - akcję oficjalnie zainaugurują Prezydent RP Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda, którzy wezmą udział w odnawianiu powierzchni na terenie leśnictwa Zdroje w Nadleśnictwie Lipusz (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Gdańsku), najbardziej zniszczonym przez "huragan 100-lecia" w sierpniu 2017 r.  Para Prezydencka wspólnie m.in. z pracownikami administracji publicznej, harcerzami, żołnierzami, strażakami, pracownikami Lasów Państwowych, posadzi na powierzchni blisko 6,44 ha 64 tys. nowych drzew.

- Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo że czasami wysiłek wielu pokoleń leśników niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce stale przybywa. Drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i samopoczucie nas wszystkich. Są "domem" wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają nam najbardziej ekologiczny surowiec, jakim jest drewno - informują inicjatorzy akcji.

#sadziMY las z Prezydentem RP

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.