• 15 listopada 2022
  • wyświetleń: 3874

[ZDJĘCIA] NEXX z Pucharem Polski i awansem!

Hala sportowa "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju gościła uczestników Turnieju Finałowego Pucharu Polski w Futsalu na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej! Wobec wcześniejszych trzech zwycięstw, pszczyńsko-goczałkowicka drużyna NEXX triumfowała w turnieju i, co najważniejsze, uzyskała prawo gry na szczeblu centralnym!

Puchar Polski w Futsalu: NEXX z pucharem polski i awansem - 11.2022 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój

Zawody są szansą dla zespołów "środowiskowych", wywodzących się z amatorskich lig, do rywalizacji o Puchar Polski w Futsalu.

Po raz kolejny do udziału w tych rozgrywkach zgłosił się NEXX Goczałkowice-Zdrój. W sezonie 2019/2020 zespół ten awansował aż do ćwierćfinału Pucharu Polski w Futsalu. Podobnie jak w tamtej pamiętnej edycji Pucharu Polski, tak i teraz NEXX oparty jest na zawodnikach dwóch drużyn występujących w Lidze Futsalu Pszczyna-Suszec-Goczałkowice: Gaz Robi Gaz i Stado Goczałkowice-Zdrój.

W tegorocznym turnieju o Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim zagrało pięć drużyn. W tym gronie znlazł się pszczyńsko-goczałkowicki skład, który jako gospodarz zmagań, zaprosił rywali do gry w hali sportowej "Goczuś". Już po ogłoszeniu zespołów, które będą brały udział w zmaganiach, można było się spodziewać, że NEXX'y będą rozstrzygały losy awansu z dobrze znanym sobie zespołem GSM Nasz Dom Ruda Śląska. Tak też się stało.

Spotkanie pomiędzy tymi zespołami miało niesamowicie zacięty przebieg. Nexx'y już po siedmiu minutach prowadziły 4:0, ale jeszcze przed przerwą zrobiło się tylko 4:3. Po zmianie stron był remis 5:5, potem 7:5 dla gospodarzy... Na 70 sekund przed końcem rudzianie strzelili bramkę kontaktową, ale po golu Nexx'ów na 8:6 już się nie podnieśli.

1/32 finału Pucharu Polski w Futsalu z udziałem drużyny NEXX Goczałkowice-Zdrój zaplanowana jest w terminie 10-11 grudnia.