Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 8 września 2020
  • 11 września 2020
  • wyświetleń: 3210

12-letni Karol i LK UKS Pszczyna na rowerze dla Maciusia!

12-letni Karol Bies wraz z kolarzami z Pszczyny pod okiem trenera Klaudiusza Migdoła we wrześniu wyruszy w 200-kilometrową trasę rowerową, która na mapie przybrała kształt serca. Wszystko po to, by pomóc zebrać środki na leczenie 2-letniego Maciusia Cieślika z Pszczyny, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. By powstrzymać chorobę, na terapię genową potrzeba 9,5 mln złotych!

Karlos
12-letni Karol i członkowie pszczyńskiego klubu kolarskiego pomogą Maciusiowi cierpiącemu na SMA, wyruszając w wyprawę rowerową · fot. Wyprawa StopSMA / siepomaga.pl


Karol wraz z przyjaciółmi z klubu kolarskiego wyrusza we wrześniu na wyprawę pod nazwą STOPSMA. W ten sposób pomógł już chorej na SMA Marysi Miąsko. W wyprawie uczestniczyła także siostra Karola - Iza, również należąca do klubu. Teraz chłopak zdecydował się wesprzeć Maciusia Cieślika z Pszczyny. Trasa będzie liczyła 200 km i potrwa 2 dni. Rozpocznie się w Pszczynie i również tu się zakończy. Konkretna data wyprawy zostanie podana wkrótce. Wyprawa ma na celu nagłośnienie zbiórki na rzecz Maciusia. Do zebrania jest kolosalna kwota, dlatego młodzi kolarze zachęcają, by pomagać w myśl zasady "Małe wpłaty mają moc".

Karlos, Maciuś Cieślik
Maciuś Cieślik z mamą oraz 12-letni Karol wraz z siostrą Izą · fot. Wyprawa StopSMA / siepomaga.pl


- Inicjatywa wyszła od Karola, który mieszka w Bieruniu, ale należy do Klubu LK UKS Pszczyna. Już podczas wyprawy rowerowej dla Marysi do chłopca dołączyli młodzi kolarze z pszczyńskiego klubu. Akcję dla Maciusia organizują już wspólnie, klubowo - mówi mama Karola, Urszula Bies.

- Jak widzicie opracowaliśmy trasę w kształcie serca - taki symbol naszych serc, które chcemy przekazać Maciusiowi. Otwórzcie także swoje serducha i przyłączcie się do akcji, wspierajcie Maciusia bo on bardzo nas potrzebuje. Każda złotówka ma znaczenie - piszą sportowi społecznicy na facebookowej stronie dedykowanej inicjatywie pn. "Szosowe wsparcie na życiowym starcie".

Loading...


Karol o swojej inicjatywie dla Marysi Miąsko opowiedział w programie Dzień Dobry TVN. Odcinek programu możecie obejrzeć tutaj.

Karol Bies, Dzień Dobry TVN
Karol wraz z mamą i siostrą w programie Dzień Dobry TVN - 16.08.2020 · fot. Dzień Dobry TVN


Aby przejść do skarbonki Wyprawa StopSMA - kliknij tutaj.

Zapraszamy do obserwowania profilu Karola na Facebooku: Szosowe wsparcie na życiowym starcie/Facebook.

Więcej o Maciusiu przeczytacie w naszym artykule 2-letni Maciuś z Pszczyny walczy z SMA. Zbiórka na terapię genową.

ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.