• 15 września 2012
  • wyświetleń: 1867

"Dumila" nadal nie zawodzi

W dwóch kolarskich kryteriach w Wieluniu i w Sosnowcu więli udział nasi kolarze w ostatni weekend. Jak wypadli? Na pewno nie zawiodła Dumila czyli Edyta Gołek, pozostali ze zmiennym szczęściem.

Edyta Gołek w Wieluniu startowała z młodziczkami czyli dziewczynami starszymi nawet o dwa lata, ale to nie było przeszkodą żeby stanąć na podium. Edyta przegrała tylko z młodziczką z Lublina Kasią Makarewicz, pozostałe trzydzieści zawodniczek pokonała i wywalczyła 2 miejsce. Trzecie miejsce zajęła Joanna szklanny w juniorkach młodszych, Kasia Migdoł przyjechała na metę dziewiąta, a nasz żak Adrian Sitko był 11. Czternaste miejsce Mateusza Manowskiego w młodzikach i dwudzieste miejsca Maćka Foltyna w juniorach młodszych i Pawła Gruszczyka w juniorach to dorobek naszych kolarzy w Wieluniu.

Szosami Zagłębia - 8.09.2012 · fot. M. F.

W Sosnowcu chłopcy i dziewczyny wystartowały razem, Edyta była najszybsza z dziewczyn a tylko jeden chłopak z Pajęczna był szybszy na finiszu. Adrian Sitko był 7 , Michał Szklanny 14. Nasi młodzicy Białończyk i Manowski zajeli miejsca 6 i 8, junior młodszy Maciej Foltyn był 23, a dziewczyny zajęły miejsca pod koniec pierwszej dziesiątki.